Cariere
Nu putem realiza nimic sustenabil singuri. E nevoie de o echipa unita care sa aiba un scop determinat si o motivatie sanatoasa.
La UMEX credem cu tarie ca fiecare angajat reprezinta o piesa valoroasa dintr-un mecanism care in final genereaza succesul.
Alatura-te echipei noastre pentru a descoperi ca ne luam in serios angajamentele.

Desigur, pe langa avantajele muncii intr-o echipa care pune pe primul loc seriozitatea, respectul si siguranta, avem si beneficii care te vor ajuta sa te hotarasti sa vii alaturi de noi.
Diverse sporuri salariale (pentru vechime in munca, pentru fidelitate, etc.)
Prime pentru zile de sarbatoare (Craciun, Paste, Ziua Lucratorului Portuar)
Prime de performanta
Asigurare privata de sanatate (pentru angajati si membri de familie)
Asigurare de viata (pentru angajati si membri de familie)
Pensie privata
Tichete de masa
Prima de vacanta
Zile suplimentare de concediu de odihna (in functie de vechimea in munca)
Ajutoare pentru diverse evenimente (de ex. nastere copil)
Oportunitati de scolarizare/perfectionare
Compania noastra se afla intr-un proces continuu de dezvoltare. Avem nevoie de angajati profesionisti, motivati si ambitiosi.
In acest moment cautam colegi noi pentru urmatoarele departamente:

Departament Tehnic :
Denumire post: Electrician Auto
Descriere post: Ocupantul acestui post va desfasura activitati de reparatii si intretinere utilaje portuare, avand ca responsabilitati principale mentinerea instalatiilor electrice ale utilajelor in stare buna de functionare si remedierea rapida a defectelor aparute.
Profilul candidatului:
- Calificare ca electrician auto;
- Experienta de minim 2 ani ca electrician auto utilaje.

Denumire post: Sef atelier utilaje lente
Descriere post: Ocupantul acestui post va coordona activitatile de reparatii si intretinere utilaje portuare, avand ca responsabilitati principale planificarea si organizarea activitatilor atelierului mecanic, repartizarea comenzilor de lucru, achizitionarea si gestionarea materialelor si instrumentelor necesare.
Cerinte post:
- Calificare in domeniul mecanic sau electromecanic (absolvent scoala postliceala sau licentiat in domeniu);
- Experienta in activitatea de mentenanta si reparatii utilaje.

Departament Resurse Umane:
Denumire post: Specialist salarizare si administrare personal
Descriere post: Ocupantul acestui post va efectua, in principal, activitati legate de calculul salarial si intocmirea statului de salarii (verificare pontaje, calcul drepturi concediu de odihna, sporuri salariale, salarii de incadrare, avansuri salariale, compensatii, beneficii, retineri, popriri, deduceri, generare stat plata, generare declaratii, generare fluturasi lunari de salariu, pregatire diverse situatii si rapoarte, etc.), precum si activitati legate de administrarea de personal (gestionare dosare personal, mentinere evidenta concedii odihna, pregatire diverse adeverinte pentru angajati, etc.).
- Absolvent studii superioare;
- Minim 2 ani experienta in domeniul salarizarii si administrarii de personal
- Cunoştinţe bune de legislaţia muncii şi legislaţia fiscala
- Cunoştinţe bune de operare în Word, Excel, Outlook;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii;
- Capacitate de organizare si planificare.

Daca iti doresti sa ni te alaturi, te rugam sa trimiti un CV actualizat la adresa de email recrutare@umex.ro,
specificand postul pentru care doresti sa aplici.